Biebrzański Park Narodowy

Biebrzański Park Narodowy to miejsce które koniecznie musisz odwiedzić! Jest to największy park narodowy w Polsce o unikalnych walorach przyrodniczych. Jest to miejsce niezwykłego ptasiego spektaklu, nad Biebrzą bywa ich aż około 250 gatunków!

Można tu usłyszeć żurawi klangor, zobaczyć łowy drapieżnych bielików, „powalające na kolana” przeloty gęsi, a także unikalne gody batalionów. Niemal „w zasięgu ręki” (a już na pewno „w zasiegu lornetki”) są także inni mieszkańcy bagiennych łąk i lasów. Bez problemu można tu zobaczyć na własne oczy łosia, sarnę czy jelenia. Żyją tu także wilki i rysie.

W emblemacie Biebrzańskiego Parku Narodowego znajdujemy bataliona - ptaka, który w Polsce występuje prawie wyłącznie Bagnach Biebrzańskich. Jest to ptak wyjątkowy, ubarwienie każdego z samców batalionów jest tak samo niepowtarzalne, jak linie papilarne u człowieka. Nie ma dwóch identycznych samców bataliona!

Więcej informacji

Przed przyjazdem z pewnością warto zasięgnąć trochę informacji o parku i jego walorach przyrodniczych. Pozwoli to Państwu w bardziej świadomy sposób poznawać tutejszą florę i faunę. Proponujemy, aby zatrzymać się na chwilę w następujących zakątkach Internetu:

Kiedy już poczują Państwo „zew natury” - zapraszamy do Łosinka!