Lokalizacja i dojazd

„Łosinek” polożony we wsi Dolistowo Stare w centralnym basenie Biebrzy, dokładnie w połowie drogi pomiędzy Goniądzem a Suchowolą.

Jest to doskonały punkt wypadowy - położenie to znakomicie skraca czas i ułatwia dotarcie w najciekawsze miejsca Biebrzańskiego Parku Narodowego, takie jak Czerwone Bagno, Bagno Ławki czy osowiecka twierdza. Nasi goście mogą wspaniale wykorzystać spędzony u nas czas na piesze i rowerowe wędrowki, splywy kajakiem, tratwą i canoe, zwiedzanie Tykocina lub na nieco dalsze wycieczki np. do doliny Rospudy, Supraśla lub Szlakiem Tatarskim.

  1. Jadąc od Warszawy trasą nr 8 należy skręcić w miejscowości Stare Jeżewo na drogę nr 671. Trasa wiedzie przez miejscowości Tykocin, Knyszyn. Drogą na Korycin dojeżdżamy do rozjazdu na Kalinówkę Kościelną, w której skręcamy na Jaświły.Z Jaświł do Dolistowa Starego jest 8 km.
  2. Jadąc od Warszawy trasą nr 61 należy w Łomży skręcić na drogę nr 661. Trasa wiedzie przez miejscowości Jedwabne, Przytuły, Radziłów. Drogą tą dojeżdżamy do trasy krajowej nr 65, skręcamy w prawo, a następnie w lewo w drogę nr 670 i dojechać do miejscowości Dolistowo Stare.

Miłośnikom przyrody polecamy jednak inną, niezwykle malowniczą trasę.

Mapka dojazdu