Nasi przyjaciele

Wyjątkowy klimat Podlasia tworzy nie tylko przyroda i piękne miejsca. Tworzą go również tutejsi ludzie. Ich życie toczy się wolniej, niż życie mieszkańców wielkich miast i być może dlatego więcej się uśmiechają. Wielu z nich ma swoje pasje, którymi chętnie dzielą się z gośćmi odwiedzającymi te rejony Polski.

Przedstawiamy tutaj naszych znajomych i przyjaciół, wyjątkowych ludzi, których również warto odwiedzić.

Biebrzańska Wiedźma

"Jeśli chcesz zobaczyć stare chaty, przejść boso po rozlewiskach i porannej rosie, albo odwiedzić drugą stronę biebrzańskiego lustra to dobrze trafiłeś ... jeśli szukasz cudów przyrody i magii codziennego życia miejscowych to również strona dla Ciebie ..."

Agnieszka Zach, znana wszystkim jako Biebrzańska Wiedźma to postać absoltnie wyjątkowa i magiczna. Porusza się po bagnach i lasach, na boso, prawie nie dotykając ziemi. O wszystkim co tu żyje wie absolutnie wszystko.

Agnieszka jest również doskonałym nurkiem z wieloma sportowymi osiągnięciami. Pod wodą czuje się jak ryba, a nurkujący z nią Goście doświadczają bezpośredniego kontaktu z naturą, która jest ukryta "po drugiej stronie lustra".

zobacz więcej: http://www.biebrzanskawiedzma.com.pl/

Stajnia Pegaz

W niewielkiej odległości od Łosinka jest miejsce wyjątkowe. Stajnia Pegaz to rodzinna stadnina koni.

Treningi skokowe i ujeżdżeniowe, Nauka jazdy konnej, Tereny, Rajdy konne, Kuligi, Przejażdżki bryczką, wozem, Obozy, Organizacja imprez okolicznościowych - wszystko to w najlepszej jakości z ogromną miłością do koni.

więcej na: https://www.facebook.com/pg/stajniapegaz/about/?ref=page_internal

FotoCzaty

"Zapraszamy  na  wspólne  wyjścia  w   teren  w  towarzystwie   doświadczonych fotografów przyrody. Podczas wypraw razem będziemy szukać najciekawszych motywów fotograficznych, odkrywać tajniki dzikiej przyrody i utrwalać te ulotne chwile na zdjęciach. Niezależnie od zainteresowań, każdy znajdzie tu coś dla siebie: unikalne krajobrazy Doliny Biebrzy i Narwi, niezliczoną ilość tematów dla miłośników makrofotografii, jak i bogaty świat skrzydlatych i czworonożnych mieszkańców bagien biebrzańskich."

Magda i Łukasz to ludzie, których nikt, nigdy nie widział bez aparatu. Generalnie rzadko ich widać, bo najczęściej są tam, gdzie ludzi nie ma, za to są ptaki, owady, zwierzęta i cuda przyrody. Idealni przewodnicy fotograficzni.

zobacz więcej na: www.fotoczaty.pl

 

Narwany Biebrzyk

Zapraszamy na malowniczą podróż katamaranem pasażerskim.

Rejs ma charakter przyrodniczo - krajoznawczy i każdemu może dostarczyć wielu ciekawych wrażeń. Naturalne doliny rzeczne Biebrzy i Narwi znane są w Europie z zachowania wyjątkowego świata roślin i zwierząt. W czasie podróży mijamy rozległe zalewowe łąki, od wiosny okupowane przez wiele rzadkich gatunków ptaków, żeremia bobrowe, a przy odrobinie szczęścia spotkanie z królem bagien - łosiem.

więcej na: biebrzyk.pl

Tadeusz Daniłko - Przewodnik po Biebrzańskim Parku Narodowym i Podlasiu

Tadeusz jest licencjonowanym przewodnikiem terenowym na Dolinę Biebrzy. Możecie razem zwiedzić ciekawe miejsca, zobaczyć pracę garncarza, kowala, łyżkarza, kołodzieja, bądź też warsztat tkacki, gdzie wykonuje się tkaniny dwuosnowowe. Jesteśmy przekonani, że nad Biebrzę warto przyjechać, pooddychać świeżym powietrzem, popływać kajakiem, pospacerować wśród łąk, wypocząć i nabrać sił przed nowymi wyzwaniami w pracy i życiu codziennym.

więcej na: http://rzekabiebrza.pl/