Ptactwo nad Biebrzą

Teren Kotliny Biebrzańskiej jest obszarem, na którym zakładają swe gniazda lęgowe liczne gatunki ptaków. Zatrzymują się tutaj również ptaki odbywające coroczne wędrówki powodowane zmianami pór roku. To wszystko sprawia, że nad Biebrzę przyjeżdżają ornitolodzy, miłośnicy przyrody i obserwatorzy-pasjonaci z lornetkami, lunetami i aparatami niemal z całego świata.

Beata, Przewodnik po Biebrzańskim Parku Narodowym i zapalony fotograf przyrodu, pokaże Państwu, gdzie można spotkac większość gatunków lęgowych nad Biebrzą, a w okresie migracji wskarze żerowiska i noclegowiska Gęsi, Kaczek, Siewkowców czy Żurawi.

Podlaskie tereny bagienne stanowią teatr niezwykłego ptasiego spektaklu. Można tu m.in:

  • zobaczyć rzucające na kolana przeloty gęsi
  • usłyszeć żurawi klangor
  • podziwiać z bliska gody batalionów
  • zobaczyć widowiskowe łowy bielików

Na potrzeby pasji związanej z obserwacją ptaków ukuto termin „birdwatching”, który zaczął funkcjonować również w języku polskim. Społeczność miłośników ptactwa doczekała się nawet własnego branżowego wortalu - birdwatching.pl.

O obserwacji ptaków warto również poczytać na Oficjalnym Portalu Promocyjnym RP Można tam również zobaczyć zdjęcia i posłuchać odgłosów ptaków spotykanych nad Biebrzą. Wiele z nich będziecie mogli Państwo zobaczyć na własne oczy. kiedy zdecydujecie się zostać z nami kilka dni.